Dětské kočárky

Nejprodávanější

komplet Mutsy akce1
ZDARMAZDARMA
 
18 100 Kč
(14 959 Kč bez DPH)
akce mutsy nio
ZDARMAZDARMA
 
11 600 Kč
(9 587 Kč bez DPH)
2 položek celkem
akce mutsy nio
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
9 587 Kč bez DPH
11 600 Kč

Mutsy Nio kočárek s hlubokým lůžkem Inspire Light Shade skladný a lehký nyní v akci a s dárkem.

Kód: 31425
komplet Mutsy akce1
+ Dárek zdarma
ZDARMAZDARMA
14 959 Kč bez DPH
18 100 Kč

Mutsy kočárek Icon s dárky v barvě Granite má v setu hluboké lůžko i sportovní nástavbu, podvozek se nechá složit i...

Kód: 98390

Dětské kočárky umožňují přepravu dětí od narození do doby, kdy začnou samostaně chodit. Jako základní a nejpohodlnější pro čerstvě narozené děti tak slouží klasické hluboké kočárky. Ty mohou obvykle přepravovat děti až do doby, než začínají sedět. Pak je již obtížnější zajistit jejich bezpečnost v hluboké korbě a nastává doba pro sportovní sedačku. Proto většina výrobců nabízí kočárky kombinované. Tato kategorie využívá jeden podvozek kočárku pro více nástaveb, tedy hlubokou korbu, sportovní sedačku a často i autosedačku. Kompromisem může být i možnost přestavění sportovní sedačky na hlubokou korbu a naopak, nebo použití vložné tašky pro novorzence do sportovní sedačky. Protože podvozek kombinovaného kočárku musí splnit více nároků na přepravu po delší dobu, jeho odpružení nemůže být logicky tak měkké a houpavé jako u klasického kočárku, často však má možnost natáčení předních kol pro jednodušší manipulaci s kočárkem při vyšším zatížení.

Sportovní kočárky mají oproti kombinovaným kočárkům výhodu v tom, že nemusí řešit přepravu dítěte od narození, nemusí být tedy až tak hodně odpružené, nemusí řešit ani sezení dítěte proti směru jízdy. Proto mohou být konstrukčně jednodušší a tím i lehčí, starší dítě už nepotřebuje při spaní ležet. Na druhou stranu je možné je lépe připravit i na sportovní aktivity, například běhání nebo bruslení s kočárkem. Do výbavy podvozku se tak dostává ruční odlehčovací brzda i možnost nouzového zabrzdění kočárku v případě ztráty kontroly nad kočárkem, k odlehčení konstrukce pak přispívá i stavba tříkolového podvozku.

Golfové hole jsou pak svébytnou alternativou pro občasnou nebo nouzovou přepravu dítěte, hlavním požadavkem zde bývá lehká konstrukce a jejich rychlé a snadné složení a rozložení.